“چرا باید ضبط صدای تلفن گویای مجموعه تان را از یک مجموعه حرفه ای بخواهید؟”

تلفن گویا به عنوان یکی از مهمترین المان ها در تاثیرگذاری بر دیدگاه اولیه مشتری نسبت به مجموعه شما خواهد بود. قطعا بخوبی می‌دانید که هر نوع فعل و انفعالی که بین شما و مشتریان‌تان شکل گیرد در تجربه نهایی‌ آنها تاثیر گذار است. این فعل و انفعالات در نهایت منجر به ایجاد مدل ذهنی در مغز مشتریان خواهد شد که بر مبنای آن تصمیم خواهند گرفت که آیا برای کار کردن با شما راحت هستند یا نه؟ دردنیای تجارت، ایجاد مدل ذهنی مناسب در مشتری، همه‌ی آن کاریست که به آن نیاز داریم.

تجربه مشتری در یک زمان می‌تواند در برگیرنده چندین حس مختلف باشد، می تواند سریع،‌ با ادب، حرفه‌ای، مثبت  یا هر چیز دیگری باشد. وقتی به این مرحله از اثرگذاری می‌رسیم، شما باید بخوبی بدانید که چه تاثیری را در ذهن مشتریانتان گذاشته اید؟

برای کسب و کارهای بزرگتر، سیستم‌های تلفنی بخشی جدایی ناپذیر است و ارتباطات تلفنی، مرحله ی بسیار با ارزش در ارتباط با مشتری است.

به طور معمول اولین درگاه ارتباطی با مشتری است و تاثیر اولیه برند شما بر مشتری در این زمان رخ خواهد داد. در علم مدیریت بازار این جمله « شما فقط یک شانس در تاثیر اولیه دارید » بسیار معروف است و به قول ضرب المثل معروف زیبای خودمان « آب رفته به جوی باز نمی گردد »

صدایی که معرف برند شما است تصمیم می گیرد که شما به عنوان یک مجموعه معتبر و حرفه ای تلقی شوید یا چیزی دیگر..

“سوال اینجاست که صدای مناسب چگونه به عنوان معرف برند تجارت شما در ذهن مشتریان تاثیر می‌گذارد؟”

ما در ادامه با اشاره به سه فاکتور مهم از اهمیت ضبط صدای تلفن گویا با گویندگان حرفه ای، ارزش سرمایه‌گذاری در این بخش را بیان می کنیم.

1- ضبط صدای تلفن گویا و حرفه ای گری :

خودتان را جای مشتری بگذارید،‌ علی الخصوص به عنوان یک مشتری جدید که قانع کردن آن بسیار سخت‌تر است. شما مصرف کننده هستید و به دنبال دریافت سرویسی هستید و با چندین شرکت که در ارائه خدمات سرویس مد نظر شما فعال هستند تماس تلفنی برقرار می کنید.

اولین شرکتی که با آن تماس می گیرید،‌ ضبط صدای تلفن گویایشان توسط صاحب/منشی شرکت با میکروفن کامپیوتر یا موبایلشان انجام شده است. در پشت زمینه شما احتمالا صداهایی مثل تکان خوردن فرد یا تجهیزات ضبط شده و در حالت بدتر مکالمه های پشت سری در پس زمینه را خواهید شنید که گمان نمی کردند در حین ضبط مشخص شود. برداشت شما به عنوان مشتری بالقوه در مورد این مجموعه چه خواهد بود؟ این برداشت را مقایسه کنید با صدای تلفن گویایی که با بالاترین کیفیت در محیط استودیویی ضبط شده است. بعد از تماس با مجموعه شما مشتری‌های احتمالی‌تان باید حس تماس با شرکتی در سطح اپل و لکسوس داشته باشند. آیا چنین تجربه و تاثیری را در مشتریان‌تان می‌گذارید؟

2- ضبط صدای تلفن گویا و انتقال شخصیت کسب و کار به ویترین :

گویندگان حرفه ای می‌توانند فرهنگ، وضعیت، احساس، هدف و حتی شروع یک رابطه را به آسانی از طریق صدایشان نشان دهند. به یاد داشته باشیم که آنها به صورت روزانه کارشان استفاده و انتقال آن با صدایشان است.فرهنگ عمومی در بین مردم به دلیل اجرای اشتباه تلفن گویا هم در بحث طراحی متن تلفن گویا و هم در بحث صدای ضبط شده تلفن گویا آن را موضوعی کسل کننده می داند که چندان هم دور از واقعیت نیست. اما شما د آنونس فیلم هالیوودی را در تلوزیون تصور کنید.. صدای استفاده شده در این آنونس چه مقدار برای تحریک بیننده تاثیر گذار است؟ صدا، ریتم و شخصیت به فیلم می دهد و این ریتم است که علاقه بیننده را از بین تماشاگران احتمالی می دزدد. همین علاقه را شما می‌توانید برروی محصولات خود با یک صدای حرفه ای در کسب و کارتان ایجاد کنید.

3- ضبط صدای تلفن گویا و کیفیتی که نباید فراموش شود :

ضبط و برداشت صدای حرفه‌ای برای تلفن گویا کاری نیست که از دست غیر حرفه‌ای ها بربیاید. اطلاع از نکات پیشرفته فنی در حوزه صدابرداری و تولید، برای دریافت خروجی شفاف و بدون نویز در پس زمینه، نیاز است. ضبط صدا باید و باید در محیطی کاملا آکوستیک و با تجهیزات حرفه ای استودیو برداشت شود . تمامی گویندگان آواژان با حضور در استودیو مرکزی آواژان درکنار مهندسین صدای استودیو آواژان خروجی با کیفیتی کریستالی و شفاف را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. پس از برداشت صدا، مرحله ی تدوین و میکس صدا صورت می گیرد که این مرحله اگر اهمیت اش بیشتر از مرحله قبلی نباشد کمتر نیست. در این مرحله با حذف فرکانس‌های اضافی صدای گوینده، فایل‌ نهایی را دلنشین تر و گرم تر از قبل خواهد کرد. و در صورت درخواست مشتری با استفاده از موزیک های پس زمینه آماده یا اختصاصی روح تازه ای به نسخه تدوین شده بخشیده می شود و مرحله سوم و نهایی تبدیل فرمت صدا به نسخه های قابل قبول برای سیستم‌های تلفنی است که همه و همه توسط استودیو آواژان به صورت حرفه‌ای برای شما انجام می‌شود.

درک اهمیت مراحل ذکر شده و زمانیکه توسط کارگزار صرف تهیه یک فایل با خروجی کیفیت عالی می‌شود، به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب صحیحی را برای سپردن ضبط صدای تلفن گویا‌یتان به یک کارگزار حرفه‌ای داشته باشید.

استفاده از یک صدای حرفه‌ای برای تلفن گویا نه تنها تفاوت بسیار فاحشی را در تلقین صحیح و مثبت از شما به مشتری خواهد داشت بلکه به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از تاثیر اولیه مثبتی که داشته‌اید در ادامه روند راحت‌تری را برای نهایی کردن خرید مشتری‌ از محصول یا خدمات‌تان داشته باشید. واقعیت این است که مشتریان و تکرار خرید آنها تضمین رشد کسب و کار شماست و همه‌ی اینها از همان تاثیر اولیه جاری است.

درباره آواژان: چرا آواژان را برای ضبط صدای تلفن گویا را پیشنهاد می کنیم؟

  • همراهی در طراحی متن تلفن گویا قبل از ضبط صدا
  • ارائه فلوچارت تصویری برای قرار دهی در بخش تماس با ما شرکت‌تان
  • بیش از چند سال تجربه در زمینه ضبط صدای تلفن گویا
  • ارائه بازخورد تجربی به مشتری قبل از ضبط صدای تلفن گویا
  • استفاده از گرانترین تجهیزات استودیویی برای ضبط صدا
  • همکاری با مجرب‌ترین گویندگان، مناسب برای ضبط تلفن گویا
  •  حضور مهندس صدا در کادر اجرایی استودیو آواژان
  • اجرای موزیک پس زمینه اختصاصی به درخواست مشتری