این مقاله با لحن نرمال:

این مقاله با لحن صمیمی و دوستانه:

خدمات مقاله صوتی شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

با رشد و پیشرفت تکنولوژی، تلاش برای کسب سهم از بازار وارد فاز جدیدی شده است.

با رشد تکنولوژی و افزایش جست و جو در اینترنت برای کسب اطلاعات در مورد محصول یا خدمت موررد نیاز، فضای کسب و کارها وارد دوران جدیدی شده است. هم اکنون اکثر کسب و کارهای پویا وبسایت یا صفحات مجازی مختص به خود را دارند و هریک از آنها به نوعی در تلاش هستند تا سهمی از جست و جوهای روزانه را از آن خود کند.

یکی از بهترین روش ها برای تمایز که اتفاقا موتورهای جست و جو از جمله گوگل اهمیت بالایی به آن می‌دهند ارائه فایل‌های صوتی یا پادکست برای مشتری است. شما می‌توانید با صوتی سازی مقاله ها و محتواهای وبسایت‌تان در کنار سایر انواع محتواها برای وبلاگ سایت‌تان، قدم‌های بزرگی را برای ایجاد تمایز و جذب مخاطب بردارید.

از جمله مزایایی که با صوتی سازی مقاله‌هایتان در وبسایت یا صفحات مجازی کسب و کارتان خواهید داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

• افزایش زمان حضور بازدیدکننده در وبسایت و کسب نمره بهتر از گوگل
• تکریم مشتری و ارائه سرویس متفاوت نسبت به رقبا
• ایجاد جذابیت شنیداری و ماندگاری در ذهن مخاطب
• قابلیت انتشار مقاله‌های صوتی در وبسایت‌های بین المللی نظیر اپل
• قابلیت انتشار مقاله‌های صوتی در وبسایت‌های مرجع ایرانی نظیر آپارات

• دسترسی میلیون‌ها نفر به محتوای شما از طریق پادکچرها
• استفاده ازبخش‌های کوچک مقاله صوتی در صفحات مجازی
• قابلیت دسترسی به مطالب شما در زمان‌های دیگر مانند رانندگی و ..
• حضور در جست و جوگر گوگل به صورت مجزا به عنوان پادکست
• تاثیر اولیه بسیار عالی و امکان استفاده به عنوان ابزارهای جدید بازاریابی

ارزش-زمان-در-مقالات-صوتی

زمان، مهم‌ترین دارایی بازدید‌کنندگان شماست

زمان دارایی بسیار ارزشمند برای همه ما است. تحقیقات نشان می‌دهد بیش از ۴۰ درصد بازدید‌کنندگان حوصله مطالعه متون طولانی را ندارند.

هم اکنون با رشد تکنولوژی، تقریبا همه‌ی افراد دچار مشکل تمرکز و کم حوصلگی مفرط هستند تا جاییکه امروزه به عنوان یکی از بزرگترین معضلات قرن ۲۱ ام به‌ آن پرداخته می‌شود. در عصری که از آن به عنوان Notification war یا جنگ اعلانیه ها نام برده می‌شود، استفاده ی صرف از ابزار متنی می‌تواند تا حدود بسیار زیادی برای بازدید‌کنندگان ناامید کننده باشد.

پادکست ها و مقالات صوتی می‌توانند درجه‌های بالاتری از توجه را جلب کنند. استفاده از صوت در کنار محتواهای بصری دیگر، کمک زیادی خواهد کرد تا مشتریان شما زمان بیشتری را در وبسایت سپری کنند. زمان میانگین برای محتواهای متنی حدود ۸ دقیقه و برای محتواهای صوتی حدود ۲۲ دقیقه در نظر گرفته می‌شود. این بدین معنی است که شما تقریبا با محتوای صوتی می‌توانید ۳ برابر بیشتر مخاطبین‌تان را در اختیار داشته باشید.

اثربخشی-مقالات-صوتی

چند نکته در مورد مقاله‌های صوتی که نباید فراموش کنیم

در ادامه به ذکر چند نکته ی کوتاه و مهم برای داشتن مقاله‌های صوتی در وبسایت‌ اشاره خواهیم کرد.

طی یک تحقیق جامع که به عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد توسط یکی از پرسنل آواژان در فضای کسب و کاری دیجیتالی انجام شده است، به اثبات رسیده است که روند اعتماد مردم به کسب و کارهای آنلاین به شدت و به صورت لگاریتمیک در حال افزایش است. هم چنین کسب و کارهای ایرانی برخلاف کسب و کارهای بین المللی، آنچنان که باید، برروی رفتار بازدیدکنندگان وبسایت‌شان تسلطی ندارند.

خبر خوب اینکه استفاده از محتوای صوتی یکی از راحت‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های اثبات شده برای تقویت حس اعتماد در مشتری است.

قضاوت کمتر، تمرکز بیشتر

به صورت طبیعی در محتواهای صوتی، مطالب آنطور که می‌خواهید  و انتظارش را دارید منتقل می‌شوند. با محتوای صوتی هیچ برداشت دو پهلویی امکانپذیر نخواهد بود. در مقاله‌های صوتی، برخلاف مقاله‌های متنی پرش از یک بخش به بخش دیگر کمتر اتفاق می‌افتد و کاربر با تمرکز بیشتری درگیر محتوای شما خواهد شد.

تقویت عملکرد شناختی

تحقیقات علمی نشان می‌دهد که گوش دادن به صدا می‌تواند عملکرد شناختی افراد را بهبود بخشد. از آنجایی که ذهن تلاش می‌کند تا با گوینده همراه باشد، اطلاعات دریافتی را پردازش و ساختار معنایی از داده‌های دریافتی ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر استفاده از محتوای‌ صوتی به صورت فعال ذهن مخاطب را درگیر مطلب خواهد کرد.

ارتباط عمیق‌تر با حالت داستان‌خوانی

روزانه میلیون‌ها مطلب ذهن انسان‌ها را بمباران می‌کنند. عکس العمل طبیعی مغز، استفاده از “مکانیزم کپی” است. ذهن مطالب مشابه را دسته بندی کرده و مطالبی که در آن احساسات درگیر نشده است را سرکوب می‌کند. مقاله صوتی با ایجاد رابطه احساسی با ذهن مشتری، در ماندگاری مطلب، کمک خواهد کرد.

تقویت تصویرسازی ذهنی

یکی دیگر از قابلیت‌های بی نظیر صدا، تقویت تصویر سازی ایده‌ها و سناریو‌ها در ذهن مخاطب است. هیچ مدیای دیگری به اندازه صدا نمی‌تواند مغز را وارد فاز تصویر سازی کند. ذهن انسان پس از ارتباط با مطلب وارد این فاز خواهد شد. همانطوری که قبلا عنوان شد خوانش داستان محور، به شروع ارتباط کمک خواهد کرد.

استودیو آواژان با همکاری جمعی از برترین گویندگان کشور و با بهره‌گیری از بهترین تجهیزات استودیویی، شرایط ضبط در تمام مراحل تولید، صدابرداری، میکس و مسترینگ را تضمین می‌کند تا نتیجه نهایی کار دقیقا آنطور که می‌خواهید شود.