پردازش بهتر تصویر نسبت به متن در ذهن انسانها

یکی از علت‌های مهم ساخت تیزر یا موشن گرافیک برای کسب و کارها، ساختار مغز انسان‌ها در پردازش بهتر تصویر نسبت به متن است.

مغز انسان ها تصویر را ۶۰ هزار بار بهتر از متن پردازش می‌کنند. درواقع بیشتر از ۹۰ درصد اطلاعاتی که مغز انسان جمع‌آوری می‌کند به صورت شفاهی است.  و دقیقا به همین علت بازدید‌کنندگان وبسایت یا صفحات مجازی در صورت تولید محتوای تصویری با کیفیت تا ۸۰ درصد مطالب شما را در ذهن‌شان خواهند داشت. این درحالی است که برای مقالات متنی این عدد نهایتا به ۲۰ درصد خواهد رسید. بنابراین هروقت که صحبت از ماندگاری به میان بیاید. تصویر و تصویرسازی برای تولید محتوای شما از اهمیت بالایی برخودار خواهد بود.

تصویرسازی، مناسب دنیای پر جنب و جوش امروزی

با افزایش نرخ رشد تکنولوژی، سرعت انتقال اطلاعات به شدت افزایش یافته است و موضوعی که روز به روز در حال کاهش است قدرت تمرکز و توجه افراد برروی یک موضوع است. محتوای ویدیویی توانایی افزایش تمرکز و جلب توجه بازدیدکنندگان را خواهد داشت.

ما می‌دانیم همچنان استفاده از دستگاه‌های مختلف برای دسترسی به اینترنت و وبسایت رایج است،‌ در این میان نرخ استفاده از گوشی‌های هوشمند نیز در حال افزایش است. اگر شما فقط یک دقیقه فرصت داشته باشید، قطعا محتوای تصویری، سریع‌ترین راه برای انتقال اطلاعات خواهد بود. هرچند نباید فراموش کرد که محتوای متنی نیز دارای مزیت‌های زیاد از جمله سرعت لود بالا در وبسایت است که در جای خود می‌تواند بسیار اثر بخش باشد.

ویدیوها از جمله تیزر و موشن گرافیک های با کیفیت، از جمله محتوا‌های تصویری هستند که بازخورد بسیار مناسبی را از مخاطب خواهند داشت. جالب است بدانید طبق آمار یوتیوب این غول محتوای تصویری، حدود ۸۰ درصد ترافیک اینترنت جهان صرف مشاهده ویدیو می‌شود. ظاهرا به نظر‌ می‌رسد بیشتر افراد از تماشای ویدیو لذت برده و واکنش مثبتی را نسبت به محتواهای ویدیویی دارند.  در ادامه به برخی از مهمترین مزایای ساخت تیزر و ویدیوهایی از جنس موشن گرافیک خواهیم پرداخت.

جلب توجه بازدید کننده

با ساخت تیزر می‌توانید به سادگی توجه بازدیدکنندگان‌تان را به خدمتی که می خواهید ارائه دهید جلب کنید.

ارتباط بهتر با بازدیدکننده

با ساخت تیزر قدرتمند شما می‌توانید فاز ارتباطی عمیق‌تری را با بازدیدکننده ایجاد کنید. این نوع رابطه، نرخ ” تبدیل به مشتری ” را افزایش خواهد داد.

بهبود سئو وبسایت و افزایش ترافیک

این را قبلا گفته ایم و دوباره می گوییم که ویدیو تاثیر شگفت انگیزی در رتبه‌ی وبسایت شما خواهد داشت. با ویدیو شما ۴۱درصد بیشتر از رقبایتان ورودی گوگل خواهید داشت. و 170 درصد بازدیدکنندگان ارگانیک تان افزایش خواهد یافت و این بی نظیر است.

یادآوری راحت‌تر برند شما و ماندگاری در ذهن

با اتکاء به آمار هاب اسپات 80 درصد بازدیدکنندگان طی یک ماه اول ویدیو مشاهده شده را بخاطر می سپارند و 95 درصد بازدیدکنندگان متوجه محتوای ویدیو پس از اتمام آن می شوند. این آمار برای محتوای متنی نزدیک 10 درصد است.

چرا ساخت تیزر و موشن گرافیک را به تیم آواژان باید بسپارید؟

تیم طراحی و تدوین آواژان با وجود تجهیزات کاملا حرفه‌ای و مدرن می‌تواند ناب‌ترین سناریو‌ها را برای کسب و کار شما اجرا نماید.
  • وجود تعهد زمانی SLA در قبال مشتری
  • استفاده از آخرین تکنیک های تدوین و موشن گرافیک
  • بهره مندی از کد تخفیف برای استفاده از سایر خدمات آواژان
  • سناریو نویسی برای اجرای تیزر توسط متخصصین برجسته
  • اعتماد بیش از ۱۰۰ کسب و کار حرفه‌ای به تیم آواژان
  • بهره‌مندی از تیم یکپارچه برای اجرای صفر تا صد پروژه
  • اطلاع از روند پیشرفت پروژه به صورت مرحله به مرحله
  • طراحی‌ منحصر به فرد برای شبکه های اجتماعی