خدمات مقاله صوتی شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

با رشد و پیشرفت تکنولوژی، جنگ میان کسب وکارها برای کسب سهم از بازار وارد فاز جدیدی شده است.

با رشد تکنولوژی و افزایش جست و جو در اینترنت برای کسب اطلاعات در مورد محصول یا خدمت موررد نیاز،فضای کسب و کار را وارد دوران جدیدی کرده است. هم اکنون اکثر کسب و کارهای پویا وبسایت یا صفحات مجازی مختص به خود را دارند و هریک از آنها به نوعی در تلاش است تا سهمی از جست و جوهای روزانه را از آن خود کند. یکی از بهترین روش ها که هم اکنون موتور جست و جو گر گوگل اهمیت بالایی به آن می‌دهد ارائه فایل‌های صوتی یا پادکست برای مشتری است. شما می‌توانید با راه اندازی بخش مقاله های صوتی در کنار سایر محتواها برای بلاگ سایت‌تان، قدم‌های بزرگی را برای ایجاد تمایز و جذب مخاطب بردارید. از جمله مزایایی که با راه اندازی این بخش در وبسایت یا صفحات مجازی کسب و کارتان خواهید داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • افزایش زمان حضور بازدیدکننده در وبسایت و کسب نمره بهتر از گوگل
  • تکریم مشتری و ارائه سرویس متفاوت نسبت به رقبا
  • ایجاد جذابیت شنیداری و ماندگاری در ذهن مخاطب
  • قابلیت انتشار مقاله‌های صوتی در وبسایت‌های بین المللی نظیر اپل
  • قابلیت انتشار مقاله‌های صوتی در وبسایت‌های مرجع ایرانی نظیر آپارات
  • دسترسی میلیون‌ها نفر به محتوای شما از طریق پادکچرها
  • استفاده ازبخش‌های کوچک مقاله صوتی در صفحات مجازی
  • قابلیت دسترسی به مطالب شما در زمان‌های دیگر مانند رانندگی و ..
  • حضور در جست و جوگر گوگل به صورت مجزا به عنوان پادکست
  • تاثیر اولیه بسیار عالی و امکان استفاده به عنوان ابزارهای جدید بازاریابی

زمان، مهم‌ترین دارایی بازدید‌کنندگان شماست

زمان دارایی بسیار ارزشمند برای همه ما است. تحقیقات نشان می‌دهد بیش از ۴۰ درصد بازدید‌کنندگان حوصله مطالعه متون طولانی را ندارند.

هم اکنون با رشد تکنولوژی تقریبا همه‌ی افراد دچار مشکل تمرکز و کم حوصلگی مفرط هستند تا جاییکه امروزه به عنوان یکی از بزرگترین معضلات قرن ۲۱ ام به‌ آن پرداخته می‌شود. در عصری که از آن به عنوان Notification war یا جنگ اعلانیه ها نام برده می‌شود، استفاده ی صرف از ابزار متنی می‌تواند تا حدود بسیار زیادی برای بازدید‌کنندگان نا امید کننده باشد. پادکست ها یا همان مقالات صوتی می‌تواند درجه‌های بالاتری از توجه را جلب کند. استفاده از صوت در کنار محتواهای بصری دیگر کمک زیادی خواهد کرد تا مشتریان شما زمان بیشتری را در وبسایت شما سپری کنند. زمان میانگین برای محتواهای متنی حدود ۸ دقیقه و برای محتواهای صوتی حدود ۲۲ دقیقه در نظر گرفته می‌شود. این بدین معنی است که شما تقریبا با محتوای صوتی می‌توانید ۳ برابر بیشتر مخاطبین‌تان را در اختیار داشته باشید.

چند نکته در مورد مقاله‌های صوتی که نباید فراموش کنیم

در ادامه به ذکر چند نکته ی کوتاه و مهم برای داشتن مقاله‌های صوتی در وبسایت‌ اشاره خواهیم کرد

طی یک تحقیق جامع که به عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد توسط یکی از پرسنل آواژان در فضای کسب و کاری دیجیتالی انجام شده است. به اثبات رسیده است که روند اعتماد مردم به کسب و کارهای آنلاین به شدت و صورت لگاریتمیک در حال افزایش است. و هم چنین کسب و کارهای ایرانی برخلاف کسب و کارهای بین المللی، آنچنان که باید، برروی رفتار بازدیدکنندگان وبسایت‌شان تسلطی ندارند. خبر خوب اینکه استفاده از محتوای صوتی یکی از راحت‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های اثبات شده برای تقویت حس اعتماد در مشتری است.

قضاوت کمتر، تمرکز بیشتر

به صورت طبیعی در محتوای صوتی کلمات آنطور که می‌خواهید خوانده می‌شود و هیچ برداشت دو پهلویی امکانپذیر نخواهد بود. در مقاله‌های صوتی، برخلاف مقاله‌های متنی پرش از یک بخش به بخش دیگر کمتر اتفاق می‌افتد و کاربر تمرکز بیشتری بر محتوا خواهد داشت.

ارتباط عمیق‌تر با حالت داستان‌خوانی

روزانه میلیون‌ها مطلب ذهن انسان‌ها را بمباران  می‌کند. عکس العمل طبیعی مغز، استفاده از “مکانیزم کپی” است. ذهن مطالب مشابه را دسته بندی کرده و مطالبی که در آن احساسات درگیر نشده است را سرکوب می‌کند. مقاله صوتی با ایجاد رابطه احساسی با ذهن مشتری، در ماندگاری مطلب، کمک خواهد کرد.

تقویت عملکرد شناختی

تحقیقات علمی نشان می‌دهد که گوش دادن به صدا می‌تواند عملکرد شناختی افراد را بهبود بخشد. از آنجایی که ذهن تلاش می‌کند تا با گوینده همراه باشد، اطلاعات دریافتی را پردازش و ساختار معنایی از داده‌های دریافتی ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر استفاده از محتوای‌ صوتی به صورت فعال ذهن مخاطب را درگیر مطلب خواهد کرد.

تقویت تصویرسازی ذهنی

یکی دیگر از قابلیت‌های بی نظیر صدا، تقویت تصویر سازی ایده‌ها و سناریو‌ها در ذهن مخاطب است. هیچ مدیای دیگری به اندازه صدا نمی‌تواند مغز را وارد فاز تصویر سازی کند. ذهن انسان پس از ارتباط با مطلب وارد این فاز خواهد شد.همانطوری که قبلا عنوان شد خوانش داستان محور، به شروع ارتباط کمک خواهد کرد.